ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ ТЕАТРАЛЬНОЇ ГРИ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ ТА ФОРМУВАННІ МІЖКУЛЬТУРНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.24919/2411-4758.2022.241872

Ключові слова:

театральна педагогіка, метод театральної гри, іноземні мови, комунікативна компетентність, міжкультурна компетентність.

Анотація

У статті проаналізовано європейський досвід використання методу театральної гри в навчанні іноземних мов та формуванні міжкультурної комунікативної компетентності. Висвітлено теоретичні та практичні підходи до застосування метду театральної гри в умовах процесу навчання й виховання студентів ЗВО під час занять з іноземної мови. На основі аналізу праць видатних зарубіжних науковців проаналізовано становлення й розвиток методу театральної педагогіки в педагогічній науці, визначено головні засади, що лягли в його основу та дали можливість широкого застосування у практиці. Виявлено основні функції методу театральної гри (освітньо-виховна, дидактична, терапевтична). Визначено його основні аспекти на заняттях з іноземної мови. Наголошено, що театральна гра як метод навчання часто використовується прихильниками інтерактивних та сучасних методів навчання іноземних мов, які пристосовують цілі, знання, уміння, методи навчання до індивідуальних потреб особистості. Підкреслено, що використання методу театральної гри, як показує досвід зарубіжних країн, на лабораторних та практичних заняттях позитивно впливає на розвиток загальних та індивідуальних компетенцій студентів і допомагає їм краще опанувати комунікативні навички іноземної мови та формує низку вмінь. Постульовано, що в контексті навчання іноземної мови за допомогою естетичного переживання та психосоціального досвіду метод театральної гри допомагає легко, спонтанно і природно набути педагогічних знань, знань з іноземної мови та досягти самостійності в діяльності, а також навчитися прийомів рефлексивної діяльності. У статті закцентовано увагу на можливості застосовування методу театральної гри як одного із ефективних методів у формуванні іншомовних ко- мунікативних компетентностей і може застосовуватися як один із методів впливу на їх розвиток у навчальному закладі.

Посилання

Завгородня, Т. (2009). Складові педагогічної компетентності майбутнього учителя: Педагогічні науки: зб. наук. праць. Херсонський державний ун-т, 51, 228 – 233. Херсон.

Лучкевич, В. (2017). Використання методу театралізації при вивченні французької мови (на основі аналізу підручника Écho А1). Молодь і ринок, 11 (154), 117 – 121.

Павлішак, О., Гутиряк, О. (2019). Інформаційно-комунікаційні технології у проектній діяльності студентів закладів вищої освіти на заняттях з іноземної мови : Рідне слово в етнокультурному вимірі: збірник наукових праць, 175 – 184. Дрогобич : Посвіт.

Пантелеймонова-Плакса, І. (2008). Ефективність використання інтерактивних та проектних технологій на уроках англійської мови. Англійська мова та література, 24, 17 – 23.

Путятін, Г. (2004). Комунікативний підхід у вивченні англійської мови. Англійська мова та література, 32, 2 – 6.

Сисоєва, С.О. (2011). Інтерактивні технології навчання дорослих. Київ : ВД «ЕКМО».

Robinson, S. (1995). Drama and Personal, Social and Moral Education. Birmingham : CSS Birmingham City Counsil, Education Departement.

Hess. (2001). Der Bologna-Prozess: Die europäische Perspektive. Wien.

Lauermann, K. (2003). Sozialpädagogik in Österreich. Perspektiven in Theorie und Praxis.

Ruping, B. (1991). Gebraucht das Theater. Die Vorschläge von Augusto Boal. Erfahrungen, Varianten, Kritik: Lingen-Remscheid.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-02-10